Úspora energii až na úrovni 30% aj pre vašu domácnosť

Komentár: 0 Páči sa: 191

Automatické vypínanie spotrebičov pri ich nepoužívaní, inteligentné zónové vykurovanie či automatické zhasínanie svetiel v celom dome vám ušetrí aj viac ako tri desiatky percent na vašej spotrebe. A pri tom je to tak jednoduché.

Investícia do automatizácie sa vám niekoľkonásobne vráti
Priemerná úspora energii, ktorú vďaka inteligentnej domácnosti od Smartisimo získate, sa pohybuje na úrovni až 30%. Najväčší podiel na tom má práve vykurovanie, ktorého efektívnym riadením odbúrame zlozvyky či všetky chybné rozhodnutia,, ktoré sa podpisujú pod vysokými účtami za elektriku či plyn. Ide predovšetkým o efektívne nárazové vetranie, upozorňovanie na zabudnuté otvorené okno, temperovanie počas neprítomnosti, automatické zníženie teploty počas spánku a mnoho iných aspektov. Na nič z uvedeného vďaka našim systémom už nebudete musieť myslieť a o všetko sa postará pokročilá automatizácia.

Zabúdate zhasínať svetlo? Nevadí, vypne sa automaticky
Ďalším zdrojom, ktorý sa nezanedbateľne podpisuje pod vyššiu spotrebu elektriny, je práve osvetlenie. Vďaka pohybovým senzorom vie systém inteligentnej domácnosti presne, kedy má osvetlenie zapnúť, akú intenzitu nastaviť a po vašom odchode sa jednoducho automaticky nepotrebné svetlá zhasnú. Je tak definitívny koniec zabudnutému zapnutému svetlu na záchode či v detskej izbe. To všetko bez výmeny už existujúcich svietidiel, bez nutnosti sekania kabeláže a bez stavebného zákroku. Implementáciu nových žiaroviek alebo drobných modulov pod vaše vypínače zrealizujeme na počkanie. Vďaka našim unikátnym postupom je možné aj z obyčajných svietidiel urobiť inteligentný prvok vašej chytrej domácnosti.

Automatické vypnutie spotrebičov pri vašom odchode z domu je samozrejmosť
Ak ste museli náhle odísť a nepamätáte si, či ste pred tým vypli všetky spotrebiče, v prehľadnej a jednoduchej aplikácii to môžete na jeden dotyk skontrolovať. A nielen to, všetky zariadenia môžete na diaľku vypnúť či naopak zapnúť. Rovnako môžete dostať upozornenie, že vaša práčka práve doprala a môžete sa tak venovať príjemnejším činnostiam, ako ju neustále kontrolovať. A ak sa vypne, automaticky sa odpojí od elektriny, čím opäť ušetríte a zabránite jej neoprávnenému ovládaniu napríklad nezbednými ratolesťami.

Aj naše ratolesti vedia niekedy poriadne prevetrať naše peňaženky
Už viac nemusíte kontrolovať, či vaše dieťa po sebe vyplo počítač alebo televízor. Inteligentná domácnosť vás upozorní, ak je akékoľvek zariadenie zapnuté dlhšie, ako by ste chceli. Následne môžete svoje ratolesti upozorniť, prípadne im spotrebič natvrdo vypnúť bez možnosti jeho opätovného zapnutia. Rovnaký postup je možné aplikovať na hudobné prehrávače, herné konzoly a podobne. Vypnutie zdroja napájania pre neaktívne alebo zabudnuté prístroje tvorí nezanedbateľnú časť úspory, ktorú vďaka chytrej domácnosti určite oceníte.

Dá sa šetriť ešte viac. Oveľa viac
Možností, ako efektívne riadiť svoju domácnosť inteligentnými systémami je neúrekom. Každý máme iné zvyklosti a denné rutiny. Radi sa preto pozrieme aj na váš príbytok a navrhneme vám riešenia úspory energií na základe individuálnych potrieb a správania členov vašej domácnosti. Naši odborníci dokonale analyzujú a posúdia všetky aspekty na základe množstva skúseností, čoho výsledkom bude maximalizovaná úspora vašich financií na miestach, kde dochádza k najväčšiemu plytvaniu. Pre akékoľvek otázky či podnety nás preto neváhajte kedykoľvek kontaktovať, sme tu pre vás.

Publikoval: Patrik Macko v: Úspora energie

Komentáre

Napíšte Váš komentár