Fibaro Pohybový Senzor
  • Fibaro Pohybový Senzor
  • Fibaro Pohybový Senzor Gen5
  • Fibaro Pohybový Senzor Gen5

FIBARO Motion Sensor

61,80 € s DPH
51,50 € bez DPH

Pohybový senzor 5. Generácie, vnútorné použitie, horizontálny zorný uhol 90°, napájanie na 1ks CR123 batériu, citlivosť senzora až 7 metrov, kompatibilný s technológiou Google Assistant a Amazon Alexa, pripojenie cez Z-Wave, detekcia zvierat, na funkčnosť nutná centrálna jednotka, aplikácia v slovenčine pre Android a iOS

Množstvo
Skladom ihneď - u Vás už do 1 - 2 dní

 

Všetky produkty pochádzajú len od oficiálnych distribútorov so zárukou

 

Tovar Vám pošleme kuriérom, alebo Vám ho príde nainštalovať náš technik

 

Nepoužitý tovar nám môžete kedykoľvek vrátiť a my Vám vrátime plnú sumu

Fibaro pohybový senzor piatej generácie je malé kompaktné zariadenie, vďaka ktorému získate dokonalý prehľad o každom jednom pohybe u vás doma, v kancelárii či vo firme. Najväčšou výhodou oproti podobným a konkurenčným zariadeniam je integrácia až štyroch zariadení v jednom. Zahŕňa v sebe totiž nielen mimoriadne citlivý pohybový PIR senzor, ale aj teplotný senzor (°C), senzor merania intenzity osvetlenia (LUX) a senzor detekcie vibrácií a otrasov. Ide tak o mimoriadne užitočné zariadenie v roli informovanosti a bezpečnosti pre každý objekt. Zistíte tak presný čas príchodu danej osoby, ako dlho sa v danej miestnosti pohybovala a taktiež či náhodou niekto s vašim senzorom nemanipuloval bez vášho vedomia. Ako náhle sa totiž niekto pohybového senzoru dotkne, môže sa spustiť alarm, udalosť sa uloží do histórie či dostanete okamžité upozornenie na váš smartfón či tablet, že sa s daným zariadením manipulovalo. Samotnému pohybovému senzoru navyše môžete nastaviť citlivosť detekcie, čím si môžete obmedziť falošný poplach napríklad pri detekcii domáceho zvieratka alebo malého dieťaťa. Štandardne je totiž funkcia zaznamenávania pohybu až do vzdialenosti 7 metrov, a to aj v úplnej tme.

Informačná farebná LED dióda vám vela napovie

Fibaro pohybový senzor disponuje tiež integrovanou notifikačnou RGB LED diódou, ktorá blikne pri zaznamenaní pohybu. Funkciu je samozrejme možné deaktivovať, prípadne nastaviť na rôznu farbu či intenzitu. Vďaka integrovanému teplotnému senzoru a farebnej LED dióde sa navyše vždy dozviete, aká teplota je v danej miestnosti. Modrá môže predstavovať napríklad 20°C, zelená 21°C, žltá 22°C, červená 23°C a podobne. Farby ako aj teploty je možné nastaviť podľa vlastných preferencií. Rovnako si môžete nastaviť kedy má byť zariadenie aktívne a kedy neaktívne, čo využijete napríklad v situáciách, keď ste doma alebo v práci a nepotrebujete dostávať žiadne upozornenia.

Presná a citlivá detekcia intenzity svetla

Senzor detekcie intenzity osvetlenia využijete napríklad v situáciách, kedy umožníte viacerým zariadeniam medzi sebou komunikovať a vytvárať rôzne scény. Napríklad si necháte automaticky rozsvietiť svetlá len vtedy, ak sú už naozaj zhoršené svetelné podmienky v danej miestnosti. To nemusí byť vždy podmienené len časom, alebo západom slnka, ale aj zatiahnutím oblakov, čo senzor merania intenzity osvetlenia deteguje okamžite. Jednoducho ak sa zatmie aj v priebehu dňa, svetlo či akékoľvek iné kompatibilné zariadenie na tento stav môže zareagovať.

Umiestnenie a pripevnenie prakticky kdekoľvek

V balení sa nachádza aj praktický držiak hmoždinka a skrutka pre upevnenie na ľubovoľné miesto. Zariadenie následne len vložíte do držiaka, v ktorom ho môžete otáčať a nasmerovať na požadovanú lokáciu. Všetky funkcie zariadenia sú napájané jednou CR123 batériou, ktorej výdrž je samozrejme v závislosti od vyťaženia a používania. Priemerná výdrž sa pohybuje väčšinou v rádovo niekoľkých mesiacoch či dokonca rokoch. Alkalická batéria je samozrejme súčasťou balenia a na jej výmenu nie je potrebný žiadny skrutkovač a vkladá sa priamo do vnútra zariadenia. Na potrebu výmeny batérie môžete dostať e-mail alebo push notifikáciu na váš smartfón či tablet.

Parametre a špecifikácia

Bezdrôtová technológia Z-Wave, 868.42Mhz
4 senzory v 1: PIR pohybový senzor, teplotný senzor, LUX svetelný senzor, senzor vibrácií
PIR pohybový senzor do 7 metrov (odporúčaná inštalácia do výšky 2.4 metra)
Rozsah meranej teploty 0°C až +40°C
Svetelný senzor 0 až 32000 LUX
Detekcia neoprávnenej manipulácie
Vnútorné použitie
Napájanie: 1x CR123A 3.6V batéria v balení
Rozmery: 44mm v priemere

FIB_FGMS-001-ZW5-219

Tabuľka dát

Brand ID
FIBARO
Krajina pôvodu
PL
Kód colného sadzobníka
85437090
Z-Wave technológia
Z-Wave Plus (Gen 5) 868.42 MHz
IoT - Internet of Things
Bezdrôtová komunikácia
Napájanie
Batérie
Typ použitia
Vnútorné
Trieda krytia
IP20
Kompatibilita s HOMEY
Áno
Kompatibilita s FIBARO HC2
Áno
Kompatibilita s FIBARO HC LITE
Áno
Kompatibilita s VERA PLUS
Áno
Kompatibilita s VERA EDGE
Áno
Kompatibilita so ZIPABOX
Áno
Kompatibilita s RAZBERRY
Áno
Kompatibilita s POPP
Áno
Kompatibilita s PIPER
Áno
Kompatibilita s O2 Smart Box
Áno
Zabezpečenie majetku
Detekcia pohybu
Meranie teploty
Áno
Meranie intenzity svetla (LUX)
Áno
Pohybový senzor PIR
Áno

Špecifické referencie

Hodnotenia od zákazníkov

Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie

Napíšte hodnotenie

FIBARO Motion Sensor

Pohybový senzor 5. Generácie, vnútorné použitie, horizontálny zorný uhol 90°, napájanie na 1ks CR123 batériu, citlivosť senzora až 7 metrov, kompatibilný s technológiou Google Assistant a Amazon Alexa, pripojenie cez Z-Wave, detekcia zvierat, na funkčnosť nutná centrálna jednotka, aplikácia v slovenčine pre Android a iOS

Napíšte hodnotenie

Mohlo by vás zaujať aj